Совети

ВНАТРЕШЕН ТРЕТМАН УБАВИНАТА ДОАЃА ОДВНАТРЕ

Време за читање: 6 мин.
ПРОДОЛЖЕТЕ

Едно нешто што сите го споделуваме е љубовта и страста кон автомобилите. Автомобилите не се само еден вид на средство за транспорт, тие се многу повеќе. Тие се дури и повеќе од обична забава. Автомобилите се израз на луѓето кои ги возат, во добро и во лошо.

Затоа, за перфектен изглед, “Страста бара грижа”!

Новата линија за совршенство на Würth е токму тоа, внимателно усогласено портфолио на производи што нуди извонредни перформанси во вообичаениот квалитет на Würth!

Погледнете ја нашата нова линија за одржување на возила и откријте ја вашата страст за возилото одново.

Совршена нега
Потребен ви е вистинскиот производ за да ги совладате сите видови нечистотија и за секоја работа. Würth Perfection Line ви нуди комплетен асортиман за внатрешен третман – совршен квалитет за едноставна но ефикасна внатрешна нега!

Дури и основното чистење со Aктивен Чистач дава видлива чистота. За специјални површини како кокпит, ветробранско стакло, огледала и екрани препорачуваме користење на специјални чистачи од Würth Perfection Line. Може да ги најдете подолу.


ОСНОВНО ЧИСТЕЊЕ И НЕГА: Со Активен Чистач и Длабока пластична нега

Првата работа за грижа на ентериерот е да се отстранат крупните честички од нечистотија и прашина. Седиштата и патосниците треба да се чистат со правосмукалка пред секое чистење за да се откријат некои траги од вода и големи дамки. Не почнувајте со интензивно чистење пред да го направите ова.

Длабоко чистење и нега
Совршениот третман на интериерот комбинира чистење и заштита, сè во едно. Оптималното решение за ова е чистачот за возила Aктивен Чистач I Арт.Бр. 0893 472. Производот дава совршена комбинација на двата чекора: длабоко чистење и нега – ви заштедува време и пари. Испрскајте од Aктивен Чистач на микро-активна крпа и исчистете ја рамномерно површината. Ова спречува неправилности како и депозити на ветробранското стакло.


Алтернативно:
Чистач на возила F1, 1 литар I Арт.Бр. 0890 120
Чистач на возила F1, 5 литри
I Арт.Бр.0890 120 5

Проблематичната област кај вратите
Тапацирите на вратите и просторот кај што се влегува во автомобилот се најважни делови од ентериерот. Покрај насобрана нечистотија, овде се создаваат најмногу гребнатини. За долготраен свеж изглед, препорачуваме прво да се третираат овие делови со Длабока нега за пластика *I Арт.Бр.0893 285. Со ова исто така без напор ќе ја остраните тврдокорната нечистотија и ќе и дадете софистициран изглед на вратата.
*Исто така достапно и во други големини:
5 литри I Арт.Бр. 0893 285 5

Нашиот Спреј за чистење и нега на кокпит е совршено решение за опремата. Едноставно испрскајте на микрофибер крпа и исчистете го кокпитот.

СОВРШЕН СПЕЦИЈАЛЕН ЧИСТАЧ ЗА СТАКЛЕНИ ПОВРШИНИ, ЕКРАНИ И КОКПИТ

Нашиот Спреј за чистење и нега на кокпит *| Арт.Бр.0890 222 1 е совршено дизајниран производ за ефикасно отсранување нечистотија и истовремено за грижа на површината на кокпитот во исто време. Ја освежува бојата и и дава свиленкаст матен сјај. Исто така има анти-статички ефект и затоа спречува повторно брзо валкање на површината.

*Исто така достапно во следново пакување:
20 литри| Арт.Бр. 0890 222 20


Практичните Крпи за чистење компјутер*| Арт.Бр.0890 150 се совршени за чистење екрани, копчиња и брави направени од материјали кои се чувствителни на допир. Претходно импрегнираните крпи се анти-статички и не оставаат траги.
Чистачи за компјутер Рефил Пакување | Арт.Бр.0890 150 1
Чистач на стакло*| Арт.Бр.0890 220 01 е совршен за чистење на ретровизор и ветробранско стакло. Отстранува траги од отпечатоци, прашина, нечистотии од патот и дамки од никотин и восок. Најдобро е да се користи со сува микро активна крпа.
*Исто така достапно во следни големини:
5 литри| Арт.Бр. 0890 220 02

Прозорците и огледалата најдобро се чистат со микро-активна крпа и еколошки чистач на стакло.

СОВЕТ
Препорачуваме користење на нашите микро-активникрпи како додаток на овие специјални чистачи


Има уникатно чувство и се однесува на ист начин:
Тестирајте ја новата Würth Смеса за абсорбирање нечистотија. Ги чисти дури и тешко достапните места како решетките за вентилација во автомобилот.

Сите ги знаат и сите ги мразат: честички нечистотија на места кои се тешко достапни. Сега им објавивме војна со Würth Смесата за абсорбирање нечистотија. Таа убива бактерии и микроби. Гелот како глина се форсира себе си и во најтешко достапните места. Не остава траги – пробајте го! Повторно се употребува: Смесата за абсорбирање нечистотија е спакувана во ќеси и пакувања кои лесно се затвараат.
Универзална Смеса за Абсорбирање Нечистотија, 150 g I Арт.Бр. 0890 900 150
Смеса за Абсорбирање Нечистотија во Автомобил, 100 g
I Арт.Бр. 0890 900 100Совет

Tоп пиштолот има ефект на шмукање којви овозможува да ја повлечете нечистотијата
директно од материјалите.

https://www.youtube.com/watch?v=YYChYyRoD3k


ОТКРИЈТЕ ГО СОВРШЕНИОТ УНИШТУВАЧ НА ДАМКИ ОД СЕДИШТАТА

Дамки од вода на седишта од ткаенина
Отстранете ги грубите нечистотии со правосмукалката и изборете се со водените дамки со нашиот Универзален Чистач R1*I Арт.Бр. 0893 125 005.

За да го направите ова, наполнете го Top Пиштолот I Арт.Бр. 0891 703 140 или Распрскувачот I Арт.Бр. 0701 110 0 со R1 чистач за професионално внатрешно чистење. Обратете внимание на соодносот за мешање на чистачот и времето потребно за да дејствува.

*Исто така достапно во повеќе големини
20 литри| Арт.Бр. 0893 125 020
60 литри
| Арт.Бр. 0893 125 060

Во одлична комбинација може да дојде и BMF чистачот:

Арт.Бр. 0893 118 2, пакување во 5 литри, концентрат кој се разредува во зависност од нечистотијата, во раствор од 5 до 50%.

Мрснотија, масло и други дамки на седишта од штоф
Нашиот Чистач на дамки I Арт.Бр. 0890 211 00 содржи растворувачи и без напор отстранува катран, масло, маснотии и флеки од материјали. Подробност: не остава белези од чистење! Нанесете го на микро-активна крпа или на Tex ЛакI Арт.Бр. 0899 811 крпа за полирање.


Мов, влакна, текстилни влакна
Четката за тапацирање се грижи за она што правосмукалката ќе го испушти. Влакна од куче, мов и текстилни влакна кои се навлезени длабоко во штофот често се вадат со големи потешкотии. Четката за тапацир и теписи I Арт.Бр. 0891 350 500 е направена од специјална гума која овозможува несаканите страни тела да се отстранат од материјалот веднаш. Четката може да се користи сува или мокра.

Совршена нега на кожа и импрегнација

Чистење и нега на кожни седишта
Würth Нега на кожа I Арт.Бр. 0893 012 901 најдобро се нанесува на кожни седишта во кружни движења со чиста микро-активна крпа. Со регуларна употреба кожата ќе биде секогаш свежа и добива најдобра заштита од надворешни влијанија.


Импрегнација
Спрејот за импрегнација I Арт.Бр. 0893 032 100 е идеално за импрегнирање горен материјал на кабриолети. Покрај заштита од вода, истовремено го зголемува траењето на текстилниот материјал.

Совет
Спрејот за импрегнација е исто така одличен за третирање патосници за нозе во автомобилот. Ова исто такаги заштитува патосниците од намокрување.

3 Дополнителни производи

Совршен квалитет
Дали вам ви е важен 100 % квалитет дури и за дополнителни производи?
Тогаш сте на вистинското место. Следуваат производи кои ќе ви бидат секогаш потребни кога подготвувате возила.


Шишиња за прскање
360° Шише за прскање
Едноставно ракување: ергономска глава за прскање на долга рачка
Флексибилен притисок: млазница која се затвара и регулира до притисок од15 бари на клипот
Робустен дизајн: транспарентен, сад кој не се крши од 0.5 литри со мерки од 100 ml
Јасно назанчување: индивидуални етикети на кои се пишува

500 ml I Арт.Бр. 0891 502 360
Шише за прскање
Робустен дизајн: натурал-боја, сад кој не се крши
Точно дозирање: скали од 100 mL и 200 mL
Јасно назанчување: индивидуални етикети на кои се пишува


1 литар | Арт.Бр. 0891 502 003


Совет
Специјалниот систем на вшмукување дозволува прскање
во било која позиција. Совршено за работење и над себе
вертикално и од кој било агол.


360° Пумпа за прскање
Пумпата за прскање за апсолутни професионалзци дозволува континуирано прскање во секоја позиција. Максимум движење: работи добро дури и над себе, вертикално и од кој било агол. Добра стабилност: конусна форма и робустен дизајн
Јасно назанчување: индивидуални етикети на кои се пишува


1 литар | Арт.Бр. 0891 503 360
Пумпа за прскање
Едноставно ракување: ергономски распрскувач на пумпата за прскање на долга рачка
Добра стабилност: конусна форма и робустен дизајн
Јасно назанчување: индивидуални етикети на кои се пишува


1 литар | Арт.Бр. 0891 503 001


https://www.youtube.com/watch?v=3xqA8WaKh3w


Сподели на: